OBRÓBKA SKRAWANIEM

obróbka cnc
01

USŁUGA OBRÓBKI SKRAWANIEM CNCJAK DZIAŁA MASZYNA CNC?

Usługa obróbki skrawaniem CNC jest skomplikowanym procesem produkcyjnym. Oprogramowanie komputerowe musi zostać wstępnie zaprogramowane, aby informować maszynę, jak zaangażowane w proces narzędzia i maszyny mają pracować. Maszyna CNC umożliwia wykonywanie trójwymiarowych zadań obróbki za pomocą jednego zestawu instrukcji. Oznacza to, że wymaga dobrej znajomości zagadnienia ze strony operatorów.

Po wprowadzeniu oprogramowania maszyna CNC będzie działać samodzielnie. Szybkość i położenie maszyn oraz zaangażowanych narzędzi są sterowane przez oprogramowanie. Maszyny CNC działają jak zaawansowane roboty specjalizujące się w usługach frezowania, toczenia i obróbki skrawaniem.

02

NA CZYM POLEGAJĄ USŁUGI CNC?

Obróbka CNC w dużej mierze opiera się na programowaniu. Programista musi wprowadzić odpowiednie kody i upewnić się, że działają poprawnie. Bez kodów nie ma obróbki CNC. Podstawowy proces programowania maszyny CNC jest prosty. Nauka i zrozumienie kodu do tworzenia programów to najtrudniejsza część. Po aktywacji systemu CNC żądane operacje zostaną zaprogramowane w oprogramowaniu, które poinformuje odpowiednie narzędzia i maszyny, co mają robić. Proces ten sprawia, że ​​maszyny CNC działają jak roboty.

Chociaż możliwość popełnienia błędu jest zawsze obecna, pewne sytuacje zwiększają możliwość jego wystąpienia. Błąd najczęściej zwiększa się, gdy maszyna jest zakodowana do cięcia w więcej niż jednym kierunku jednocześnie.

03

USŁUGI TOCZENIA

Tokarka to obrabiarka stosowana w obróbce metali. Można ją wykorzystać do tworzenia wielu różnych kształtów metalu. Główną funkcją jest tworzenie trójwymiarowych kształtów poprzez wycinanie materiału na obracającym się przedmiocie obrabianym.

Tokarka CNC to rodzaj maszyny, która wykorzystuje sterowanie komputerowe do precyzyjnego i precyzyjnego przekształcania surowców w różnego rodzaju części. Piękno tokarek CNC polega na tym, że mogą one wytwarzać skomplikowane kształty z dużą precyzją, bez konieczności ręcznego prowadzenia narzędzia.

04

PROFESJONALNE USŁUGI FREZOWANIA

Frezarki CNC to maszyny sterowane komputerowo, które tną i grawerują szeroką gamę materiałów, od drewna po metale, takie jak tytan. Są one używane głównie do wytwarzania produktów, chociaż wielu hobbystów używa ich również do domowych projektów CNC.

Zakup frezarki do wykonania kilku drobnych prostych projektów nie ma większego sensu, dlatego usługi frezowania świadczone zarówno dla firm jak i użytkowników prywatnych cieszą się ogromną popularnością.

Produkujemy elementy według specyfikacji producenta do Twojego sprzętu!

100% Polska Jakość

Usługi CNC